Galatasaray 2015-2016

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Re: Galatasaray 2015-2016

Post by Mehmet Marsan »

Cuneyt Tanman her halde klup icinde cok oy potansiyeli olan birisi. Yanliz ne zaman goreve gelse ilk akla gelen ne zaman istifa edecegi, biraz dayan kardesim.

Takim yine ehliyetsiz kisilerin elinde kaldi. Baskanin kardesi (bu demek ki guvendigi tek adam) yakinda medyada devamli gorunme hastaligina yakalanir ipe sapa gelmez beyanatlarla oyunculari, taraftarlari sinir eder ve takimi asagilara dogru ivme kazandirir. Selcuk iyi tanimlamis “ilgilenecekmis”. Ne ilgilenmesi, burda temel ugrasi futbol, sorumluluk ister. Beyefendi neyle mesgulse biraksin esas ise kollari sivasin.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cok uzun suredir yazamadim. Yeni sezon icin biriki satir da ben yazayim.

Transferde mecburen dikkatli davraniliyor, bunun sebebi ise aman aman cok dikkatli yoneticilerimizin oldugu degil. UEFA ile imzalanan finansal fairplay anlasmasi, yuksek bonservisli transfer yapamiyoruz ve ayni zamanda yillik maaslarin toplami da belirli bir miktari gecemez. Sanirim bu miktar su anda doluya yakin. Yani elimizden yuksek maasli oyuncular cikarmadan baska oyuncu alamiyoruz.

Durum bu ama kadro muhendisligi yine cok zayif. Takimda yedek yok, yedeklerin hali icler acisi. Birakin yedekleri ilk 11'de eksiklerimiz var. Sabri gorevini yapsa da uzun vadede ozellikle sampiyonlar liginde yetersiz ve yedegi de yok. Tarik Camdal yedigimiz en buyuk kaziklardan biri, bize gelince futbolu unutmus gelmeden de cok iyi degildi sanirim. Yani sag bek lazim. Stoper lazim. Elimizdekileri hepsi cok yavas ve hicbiri guven vermiyor. Yani bir tane cok saglam adam alabilsek bile orda acigimiz olacak. Sol beke cok iyi bir transfer yaptik, Carole gercekten iyi. Telles'i satabilirsek iyi olacak hem para hem de maas bosalmasi olacak. Melo geldi ama gidiyor, onun yerine de bahsedilen isimler bos, Medel disinda saglam isim yok. Gokhan Inler artik o kadar iyi degil. Podolski sol acik veya forvete destek oynar ama tek forvet olarak oynayamaz gibime geliyor. O konuda da Burak'in alternatifi yok. Umut'u yazmiyorum bile. Sag acikta da birtek Yasin var, o da iyi ama sampiyonlar ligini kaldiramaz hem de alternatif yok.

Yani sag bek, stoper, on libero, sag acik, ve forvet ihtiyaci. Bence 5 oyuncu daha alacak durumda degiliz. Para da yetmez, maas kadrosu da yetmez. Hazirlik maclarinda da daha pek birini goremedik. Kamp sonunu beklersek de gec olacak. Bu yil cok zor cekecegiz gibime geliyor. 2 oyuncu daha alirlarsa iyidir o da hangi acigi kapatacak. Kisacasi isimiz hikaye.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Evet. Baskan parayi ben veriyorum dudugu kardesim calacak demis. Cuneyt efendi de oyleyse bana musade demis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Herkese merhaba,

Futbol subesinde isler karisik gibi gozukuyor, sezon icinde takim iyi giderse problem olmaz ama isler kotu gitmege baslarsa zorlaniriz. Akademi ile ilgili bazi calismalar oldugu soyleniyordu, umitlenmistim ama simdi tekrar supheyle bakmaya basladim. Bardagin dolu tarafindan bakarsak problemlerin sezon oncesi cikmasi belki iyi oldu, cozum bulunabilir. Kafamda bir suru soru isareti oldugu kesin. Baskan olup biteni aciklayabilirse olumlu olur diye dusunuyorum.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Evet oyle olmus. Baskan parayi ben veriyorum dudugu kardesim calacak demis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu kaleci sorununa kafam takildi. Herhalde en iyi cozum yolu tecrubeli, yasini almis bir yabanci kaleciyi transfer etmek ve onu A2 maclarinda ve kupa maclarinda oynatarak hazir tutmak. Gidisat iyi ve tecrubeli bir yedek Turk kaleci bulamayacagimizi gosteriyor.Umarim bu ilk 18'de Turk kaleci oynatma zorunlulugu kaldirilir.
Boylelikle bu Turk kaleciler ilk 18'de yedek olacaklarina en azindan A2 maclarinda oynarlar, daha iyi olur.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence bu sezon tarihi bir sezon yaşanacak. Cüneyt Tanman'ın istifası bana sürpriz gelmedi. Hatta gitmesi iyi oldu. Futbol takımına heyecan verecek bir eleman lazımdı, ve inşallah bu gerçekleşir.

Transfer politikasını büyük bir ilgi ile izliyorum, ve gururı duyuyorum. Belki bu sezon GS için bir milat olacak.

Yeni formayı aldık bu ara. Dizaynı beğenmedim, dört yıldızın dizilişi saçma geldi bana.....birkaç gün daha Antalya dayiz. Gezdim, dolaştık...buralarını daha 'zengin' bilirdim. İnsanımız bazı şeylere maalesef duyarsız kalıyor. Bilindiği gibi expo 2016 antalya da. Su işletmecileri derhal denetlemeye almadılar, ve her yere işletmeci anlamlarını diliyorum. Manavgat neydi ne oldu mesela. Kale içi ölü, insan yok, hayat yok....yazıktır.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Fahrioglu

Bizim baskan ilginc aciklamalar yapiyor. Bir muddet once yonetim kurulu toplantisinda transferi kapattik demisti, sonra bu dogru degil ihtiyac olursa tabii ki adam aliriz dedi. UEFA kriterleri ortada alamayacaksak adam gibi soylesinler enayi yerine konmak daha kotu.

Gecen gun daha ilginc bir aciklama yapti. Udinesse macinda eksiklerimizi gorup ona gore transfer yapacagiz demis. Bir macta gormeye mi kalmis koca takim. Bakin iste goremediler mac iptal oldu. Boyle aciklama mi olur zaten. Sonra da iki adam daha alacagiz demis.

Hasan transfer politikasi ile gurur duyuyorum demis. Bence de iyi de bir de baskan sacma sapan konusmasa daha iyi olacak. Adam almayacaklarsa da bizimle dalga gecmesinler. Yildiz transfer beklemiyoruz ama 2 degil 4 mevkiye transfer takviyesi lazim yoksa birakin Avrupayi ligde de nal toplariz. Su anki halimiz ile hedef ligde ilk 5, Avrupa'da herhalde sansli kura sonucu gurupta 3. olmak istiyoruz.

Baskanin kardesi nasil biri bilmiyoruz, ama futbol bilgisi ve konusma kabiliyeti umariz abisinden iyidir. 10-15 milyon acigimiz var UEFA ile yine bir konusmamiz lazim demis. Bu demektir ki artik transfer yapmamak lazim. Melo'nun yerine de sanirim genc ve ucuz birini alacaklar, takasla gelecek olan Nagamoto sag bek zaten. Iki transfer de bunlar herhalde. Geriye kaliyor stoper ve yedek forvet. Stoperlerimiz aslandir kaplandir deyip oraya takviye yapmayacaklar ve suratli forveti olan takimlar gecen yil Sampiyonlar liginde oldugu gibi bizi madara edecek. Yedek forvet de bir turlu Umut ve Sinan var diyecekler. Sag acigi da Yasin idare edecek. Umarim yanilirim.

Murat Fahrioglu

Hamza hoca bugun bazi konularla ilgili bilgi vermis:

* Real Madrid altyapisindan yetismis ve gecen yili Deportivo'da geciren 21 yasindaki bir ortasaha oyuncusu (Jose Rodriguez Martinez) ile gorusuyoruz imza atilmadan birsey diyemem. (Scout ekibi bulmus)

* Melo gitmek istiyor ama belirli sartlari var onlar olursa aramizdan ayrilacak.

* Forvet icin cok acil ihtiyacimiz yok. Podolski de iyi durumda. Bulursak aliriz, bulmazsak boyle devam ederiz.

* Stoper icin genc birini ariyoruz, kiralik olmayacak bizimle birlikte gelisecek.

Yani su anda 2 transfer yapmak icin calisiyorlar: 1 orta saha (buyuk ihtimal bu Rodriguez Martinez olacak), bir de stoper (bu da kim olur sanirim yine scout ekibinin izledigi biri olacak)

Forvet alinmayacak gibi gorunuyor bu aciklamadan sonra. Sag bek de herhalde Melo takasindan Nagatomo gelir ve bu isi kapatirlar.

Maddi acidan cok iyi bir politika, ama Melo'nun yerini daha tecrubeli biri ile doldurmak lazimdi. Hircin olmasina ragmen oynamadigi maclarda cok sorun yasadik, hem atak kesip savunmanin aciklarini kapatiyordu hem de oyun kuruyordu. Bu isi su anda yapabilecek oyuncumuz yok. Stoper icin de genc oyuncu olacaksa Melo da yoksa defans bayagi sorun yasayacak. En azindan iki mevkiden biri icin daha tecrubeli birini almalari gerekirdi.

Tabii alinan gencler, Carole gibi cikarsa belki de tablo degisir. Elimizdeki stoper ve onliberolarin hicbirini begenmiyorum. Ciddi zaaflari var.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adam yoklugunda bu molozlar adam sirasina geciyor. Ben baskan olana kadar Dursun mursun duymadim. Nerden cikti kimdir bileniniz taniyaniniz var mi? Iste aklina estigi gibi idare edecek. Sonrada su Dursun bu Gitsin denecek. Ahmet Dursun Seba gitsin dedikleri gunu hatirlayin. Sonra gorduler analarinin horekesini ve bellerini hala dogrultumadilar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Melo'nun ne sarti olacak. Bonservisi mi verin diyordur hasba. Onu kim alir bonservisle.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Cengiz Akgun wrote:Melo'nun ne sarti olacak. Bonservisi mi verin diyordur hasba. Onu kim alir bonservisle.
Hamza sartlar var dedi ama aciklik getirmedi. Yani Melo'nun sarti var demedi, bence sartlar bizim tarafimizdan konuldu yoksa Melo coktan gitmisti. Saniyorum yerine takasta verilecek oyuncu konusunda anlasamiyoruz. Melo'nun kontratinda 3.3 milyona serbest kalir yaziyor. Inter bunu vermek istemiyor ve son duydugum 1.5 milyon Euro veriyor veya Nagatomo'yu verelim diyor. Bizimkiler de belki hem 1.5 hem de Nagatomo'yu verin ya da Medel'i verin diyorloar. Medel gelirse Melo'nun yerine tam ilac olur ama saniyorum Inter'de direk oynayan bir oyuncu ve Mancini onu kolay birakmaz. Herhalde bu yuzden bekleme devam ediyor.

Melo'nun sorunu esinin artik Turkiyede yasamak istemiyor olmasi. Sanirim bazi tehditler olmustu kadin korktu. Melo da mecburen ya Italya ya da kendi ulkesi diye secim yapti. Kendi ulkesinde ona cok az para verdiler, Inter de 2.3 milyon verdi (bizde 3.3 aliyor) o da aile huzuru icin 1 milyonun onemi yok dedi. Ama bu kez de biz kendimiz icin Inter'e bazi sartlar kostuk simdi onlari gorusuyorlar.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence Melo dan para kazanmalılar, takasa yanasmamalılar. José transferi, daha doğrusu o tür transfere karşı değilim, bilakıs, ama bu işler sabır istiyor, sen bu tarz oyuncu alıp yeterince şans vermezsen verim alamazsın. Taraftarlar bu hususta bilinçli olmalı, gerekirse birkaç sezonu unutup, kulübün sağlam adımlarla ilerlemesine destek olmalılar. Kısa yoldan başarı elde edemezsin gerçek anlamda, başarı özveri isteyen bir iş, sabır. FB'ın tonla transferi, BJK'ın Gomez ve Q7 transferleri bence daha büyük risk teşkil ediyor ve bana göre hayati bir hata yapıyor olabilirler. Umarım varsayımla iş yapmiyorlardır.

Tecrübeli oyuncu transferi Lukas ile gerçekleşti bu sezon, ve bence harika bir transfer oldu, Allah utandırması.

Murat Fahrioglu

Sabri dun gece iki penalti yaptirdi, biraz daha gayret etse hattrick yaptiracakti. Maca tam kadro ciktik, gecen seneden tek degisiklik Podolski oldu.

Takim hic hazir degil, Melo'nun yoklugu bizi cok zorlayacak. Stoper ve sag bek almazsak her mac boyle olabilir.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Takım iyi bir sınav vermedi, ama o kadar ciddiye alınacak bir maç değildi bence. Olumsuz tarafı skor bence, GS 4 gol yememeliydi.

Takımı yorgun buldum, maça konsantre değildi.

Bugün merak ettiğim gönderilecek oyuncular, ve alınacak netice, parasal olarak.

Post Reply