SL 5.Mac: Atletico Madrid-Galatasaray 2-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

SL 5.Mac: Atletico Madrid-Galatasaray 2-0

Post by Selcuk Samli »

Erken yemisiz golu: 1-0 Griezmann
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Selcuk Samli

Re: SL 5.Mac: Atletico Madrid-Galatasaray SK

Post by Selcuk Samli »

Jason sakatlanmis galiba.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Selcuk Samli

Re: SL 5.Mac: Atletico Madrid-Galatasaray SK

Post by Selcuk Samli »

Ilk yari bitti. Jason'in sakatligi da adale sakatligi galiba. Kacinci bu? Hoca ilk once kulup doktoru ile oturup futbolculara bir saglik testi yaptirmali. Adalelerin durumlari falan kontrol edilmeli. Duruma gore yukleme yapmak sart gibi gozukuyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: SL 5.Mac: Atletico Madrid-Galatasaray SK 2-0

Post by Cengiz Akgun »

Bu hiyardan Astana'ya filan yenilir ucuncu bile olamazlar. Madrid get Benfica evlerinin kollarini salliyor akgun ciktilar. Astena'dan son dakikada yiyerek zora soktular. Hamza Hamzaoglu sag olsun ne diyeyim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: SL 5.Mac: Atletico Madrid-Galatasaray 2-0

Post by Hasan Tezcan »

Mustafa Denizli'yi koruma adina HH'ya mok atmayalim lutfen. Adele atmasi...Jason bunu daha önce yasadi yanlis hatirlamiyorsam, böyle bir sakatlik neticesinde takimda yerinden olmustu hatta.

MD'in dun karizmasi cizilmedi (cizdirmez de) ama onun cikarabilecegi bir kadro ile cikmislar anlasilan. Adam 66 yasina gelmis nelerin pesinde diyorum ve geciyorum.

Onun 'tatli dilini' ben baska turlu yorumluyorum bu ara...TV de dediklerini yedirecekler ona, verdigi demeclerin yansimasini sahada görecegiz. MD dönemini ben cok iyi hatirlarim, sizler de hatirliyorsunuz anlasilan ama daha farkli. Nasil gittigini de cok iyi hatirlarim, sonra nerelere gittigini, verdigi demecleri. Milli takim macerasi sonra...

Not: Farkindaysaniz yönetimi bosveriyorum, onlara verilecek en buyuk elestiri bu olsa gerek.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Oncelikle arada siklet farki var, kadrosu bizden 3 kat daha pahali olan bir takimla oynadik.

Daha sonra bizden daha iyi calisan bir takimla oynadik. Bunu ben soylemiyorum, Arda ve dun Griezmann soyledi.

Jason'un ve diger oyuncularin adele sorunlari icin 2 sey soyleyebilirim. Bir kendilerine iyi bakmiyorlar, iki dogru calismayi yapmiyorlar. Ya da ikisi birden. Ben ikisi de diyorum.

Sneijder'in soylediklerine tepki verenler vardi. Mesela Arif Erdem. Dogal olarak,arkadasi Hamza Hoca'ya sahip cikti. Ben de dost aci soyler olarak algiladim. Bizde en cok parayi kazanan, en kaliteli oyuncumuzun sorumluluk alarak, belki de antipatik gozukerek elestiri getirmesini olumlu buldum.Wesley bir Kuzey Avrupa'li, normal buldum. Bunu hocaya soyleyemezdi, cogu oyuncu da hocasinin yuzune boyle bir sey soyleyemez; ancak boyle bir ortamda soyleyebilirdi. Ben de ona katiliyorum, bu takim daha iyisini yapabilir. Ama daha cok ve daha dogru calismali.

Bakalim Mustafa Hoca birseyleri degistirebilecek mi? Ilk once herhalde ozguvenlerini kazanmalari gerekecek.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Basgan bile mok atmis...cocukken Metin Oktay'i izlemeye gidermis, kacamak yaparak...gun gelecek maca gidemeyeceksin, bunu buraya yaziyorum ben. TR'de irkcilik yok diyenler var, ama adam kayirdiklari kesin, elit kesim guya...insanlari hor görmek, kucumsemek genlerinde var bu insanlarin, ne oldum budalalari.

Taraftar taraftar ise bu gunlerin taraftari olmali, yönetime bazi seyleri hatirlatmalari en asil görevlerinden biridir. Bir hocanin arkasindan konusmak kolay, arkan saglam oldugu muddetce atip tutarsin, nasil olsa kongre seni aklayacak...kulubu yerin dibine soksan da. 2 milyon euro, senelik, oh ne ala...bulunmaz hint kumasi...'baskandan bir sey istemiyorum, ama giderken isterim' dedi hazretleri...neden dedi acaba.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hamza mi iyi Denizli mi iyi tartismasi hem sacma hem anlamsiz. Kimse Hamza uc kupa aldi cunku dahi bir hoca, yoktan var etti diyemez. Cunku degil. Koca bir yazi bosa gecirdi. Millet Mersindeki Nakuma veya Rizedeki Kwaque gibi forvetler bulurken o futbolcu dugunlerinde gezindi diyorlar. Cuneyt Tanman bile dayanamayip Bilali almayi kafasina koymus simdi Avrupada ses getiren iki futbolcuyu alamasak bile kiralamak olasiligimiz vardi istemedi diyor Hasan. Cuneyt de secildigi halde Ozbek'ten kardesi yuzunden turlu ayak oyunu ile yonetimden uzaklastirilmis. Yalan soyledigini sanmiyorum. Takim gecen sezonun sonunda Albayrakin onculugunde prime dayali gazla gidiyordu. Kimse kimseyi kandirmaya calisamiyor urada. Gorunen seyler bunlar. Bu sezonun basinda eksiklerin calisilmadigi ortada idi. Cunku ayni Snijderin dedigi gibi hala ne bir hucum ne de bir defans taktigi goruluyor. Takimi kurmakta zorlandi ve ezbere isler yapmaya basladi belli dakikalarda ayni adamlari degistirerek. Geri tepince saga sola laf yetistirme ye basladi. Allahtan TS macinda bir donusum oldu ama bu sefer Burak gibi biri ve hatta kendini ispat bile edememis Emre onunde ezildi. Denizli ise belki uc kupa birden alamamis olabilir ama uc ayri takimi sampiyon etmis biri. Icimizdeki Irlandalilar lafini ettiginde de milli takim Terimle sifir cektigi Avrupa kupasinda ikinci gruplara kalmisti. Sonra Terim de ilk dorde soktu. Yani Denizli basarasiz biri degil. Terimden once GS'in Avrupada ununu saglayan ilk hoca. Iki dil biliyor. Ne dedigini kulagi duyuyor. GS'dan FB ve BJK'tan gulerek ayrilmadi. Kovuldu. Hamzaoglu gibi kendisini kovanlara tesekkur etmedi. Bu yerilecek bir hareket degil. Aziz istifa etsin diye Denizliye karsi her turlu rezilligi yapti ama tazminatini almak icin buna da ses cikarmadi cunku onu kovanlardan alinacak tek intikam hakki olan parayi alip citir citir yemekti. Ikincisi Burak veya Emre gibileri ona saygisizlik edebilirler miydi? Asla. Neden Hamzaya yaptilar oyleyse? Cunku saygilari yok. Bu durumda ellerinde oyuncagi oldu.. Bunlar Hamzaoglu'nun tecrubesizlikten dolayi olan buyuk eksiklikleri. Ayni benzer seyleri Aykut yapti ve sampiyon yaptigi FB'den benzer sekilde kovuldu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yapilan yorumlara bakiyorum da, iki konuya dikkatli bakmak lazim. Mesela, Ersun Yanal tv programinda,GS'in yaptigi takim savunma hatalarini gostermis. Kopukluklar var, yardimlasma cok az.Bu calismayla duzeltilebilir.

Bir de Semih'in soyledigi bir sey var ki o gozukuyor zaten, bir an konsantrasyonumuzu kaybediyoruz ve gol yiyoruz diyor. Ben de diyorum ki duragan olmayan futbol oyununda,futbolcu ne yapip edip konsantrasyonunu kaybetmemeli. Burada hocalarin yapabilecegi bir sey yok. En fazla uyarabilirler. Ya da bilmiyorum, belki de konsantrasyona yardimci olabilecek meditasyon, yoga falan yaptirmalilar.Espri yapmiyorum, ciddiyim.

Semih'in Astana macindaki hatasini dusunun hoca ne yapsin?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ersun Yanal GS'a gelirdi herhalde. Ama GS taraftari nedense fena halde icerlerdi bu ise. Sadece bizim hodukler degil diyelim ki Terim FB'ye gitti. Boynunu kessen gitmez ya. Diyelim ki gitti. Ayni boku FB taraftari yerdi. Neden bu yabanilik bilmiyorum. Yahu bir meslek seciyorsun ve profesyonelsin. Ne demek yahu ben suyum buyum. Denizliye yine sormuslar. Sen BJK'li degilmiydin diye. Evet gencligimde BJK tutardim bunu GS'a ilk geldigimde de aoyledim. Ne var bunda demis adam. Hakikaten ne var? Icinden gizli gizli BJK tutup GS'in altini oyacak? Yahu bu cocukluk duygusundan vaz gecin. Insanlat olgunlastikca bu seylerin bir anlami kalmiyor. Insanin bir kisiligi var. Yaptigi ise saygisi var. Bu saygi tuttugu takimin sevgisinin onune gecmiyorsa bu insanlar normal degil demektir. Ben bir zamanlar Aykut'un GS'a gelmesini istedim. Ama adam beni hayal kirikligina ugratti. Iyi ki gelmemis. Denizli bu durumu asmis. Ama ona verilecek para da onu asmis. Ben bu yoneticileri anlamiyorum. Uc milyona bagliyacaklari isi ellerine yuzune bulastirdilar. Ya hoca yarim sezon icin al sana 1M dolar. Bizi sampiyon yaparsan gelecek sezon maasini iki milyon yapariz deseler yok mu diyecekti. Sanki takimlar kuyruga girmisler aman Denizliyi kacirmayalim demelerini anlamadim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hasan Tezcan wrote:Basgan bile mok atmis...cocukken Metin Oktay'i izlemeye gidermis, kacamak yaparak...gun gelecek maca gidemeyeceksin, bunu buraya yaziyorum ben. TR'de irkcilik yok diyenler var, ama adam kayirdiklari kesin, elit kesim guya...insanlari hor görmek, kucumsemek genlerinde var bu insanlarin, ne oldum budalalari.

Taraftar taraftar ise bu gunlerin taraftari olmali, yönetime bazi seyleri hatirlatmalari en asil görevlerinden biridir. Bir hocanin arkasindan konusmak kolay, arkan saglam oldugu muddetce atip tutarsin, nasil olsa kongre seni aklayacak...kulubu yerin dibine soksan da. 2 milyon euro, senelik, oh ne ala...bulunmaz hint kumasi...'baskandan bir sey istemiyorum, ama giderken isterim' dedi hazretleri...neden dedi acaba.
Ne iki milyonu, 4.5 milyon USD + primler vesayre + yardimcilar + felakete gidis.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Senelik 3M derken o 1.5 yillik icin 4.5 oluyor. Ben 1 + 2 diyordum ama baksana Hamza seneden 2M aliyormus. O zaman Denizli kabul etmez elbette. Bu yonetim tamamen sacma sapanlarin bir araya gelmesin iste.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply