Sinan Kalpakcioglu ve Ebru Koksal istifa etmis.:-))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bugun itibariyle GS Klubunden bana gelen mektup su sekilde:

''Sayin Dedeoglu,

Disiplin Kurulumuzun 16.05.2006 tarih ve 3 sayılı kararına istinaden
''Üc ay süre ile Kulübümüzden gecici olarak uzaklastirma'' cezaniz Yönetim Kurulumuzun 23.5.2006 gun ve 011 sayili karari ile onanmıstır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygilarimizla,

Cengiz Ozyalcın
Genel Sekreter''

Bu sure zarfinda evimin GS klubunden ''adres yenileme '' bahanesi tacizvari sekilde 3 kez aranmasi disinda ne ifade ne de kendimi savunma icin bir resmi cagri gelmemistir. (Sadece Baskan ''gelsin tanisalim '' seklinde ,aracialr kullanarak , bu displin konusu ile alakasi olmadan cagirmistir, fakat gerceklesememistir)
Yani ceza bir resmi cagri olmadan ve yukarida da goruldugu uzere sebep gösterilmeden verilmistir.

Hadi Kalpakcioglundan bu tip manevralar ve ayak oyunlari bekliyordum,
fakat Displin Kurulu, Baskan, ve Yonetim Kurulu üyeleri tarafindan buyuk ihanete ugramis olarak hissediyoru

Cok kirginim ve uzgunum.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Böyle hızlı karar alan bir yönetim kurulumuz mu var.? 1 hafta önce disiplin kurulunun aldığı kararı 1 hafta sonra onaylayıp hemen 1 hafta sonra uygulamaya sokacak kadar hızlı karar alan yönetim kurulu .Gözlerim yaşardı. :lol:

vah ki vah.

Ribery giderken bu kadar acil niye toplanmadınız beyler..

Seyrantepeye senelerdir niye bir çivi çakamadınız? Riva kararı Nisan ayı başında çıkmasına rağmen 2 aydır neyi bekliyorsunuz?

Alpay Dedeoğlu kulübü kötü yönetiyor diye para ile çalışan bir kulüp memuruna bir eleştiri yaptı diye mi bu kadar gocundunuz.

Yazik ki yazık..

Sevgili Alpay, üzülmene gerek yok. Açıkçası ben bu karara şaşırmadım.
Ama yine de geçmiş olsun.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu kararı alan, alınmasında emeği geçen, onayan herkese yazıklar olsun!

İcraatlarını gözönüne alınca asıl bu adamları klüpten uzaklaştırmak lazım!

Heryerde Canaydın için, sabretti kazandı edebiyatı yapılıyor! Kim sabretmiş be? Çatlayan sabır taşları bize ait!

Bu kadar kötü, bu kadar beceriksiz bu kadar rezil bir yönetime mecbur kalmak ne acıdır!!

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Sinan Kalpakcioglu (sayini mayini kalmadi) ve Cengiz Ozyalcin,

Yukarda yargisiz infazdan bahsetmistiniz. Hic bir sekilde sorusturmaya almadan, Alpay Dedeoglu'nun ifadesini almadan bu sekilde disiplin cezasi vermenin manasi nedir? Falanca lokalde, barda, Paper Moonda bulusalimla olmuyor bu isler. Kulubun resmi odasina cagrilir, ifade alinir, kurul karari verir ve hukum koyar.

Burada kimseyi kaale almadiniz. Bir tek Alpay kulup uyesi diye ona dis gecirebildiniz. Hic birimize cevap vermek tenezzulunde bulunmadiniz.

Sizi biz yargiliyoruz bundan sonra her dediginiz, her en ufak rezaletiniz burada afise edilecektir. Yargiyi uygulayacagiz, hukmu de koyacagiz. Bu forum ayda milyonlarca kez okunuyor. Dikkatiniz cekilecek mutlaka.

Sizin eseriniz ise ortada. 170 milyon dolar borc. Hic bir finansal icraat, basari yok. Futbolcunun, sporcunun doktugu terlerle kazanilmis iki kupada n bahsetme hakkiniz yok. Finansal islerden sorumlu adam o konuda yapilan basariyla olculur, baska basarilarla degil.

O baskaniniz demedi mi, Suren, Cansun doneminde hic bir borc defterlere yazilmamis, yanlis yazilmis. Kendi agzindan hepimiz duyduk. Ilk gorevini yapamayan profesyonelligin yuz karasini biz elestirmeyecegiz de kim elestirecek? Burada yazilanlar hafif bile. Simdi ben gidip sizi gururla tasidiginiz o CPA sifatina nazaran, CPA kuruluna suclasam, sizin mali musavir resmiyetiniz kalmamasi icin mucadele etsem iyi mi olur? Buradan tanidiklar araciligiyla Maliye bakanligina kacirilan vergiler icin suc duyurusunda bulunsam cok mu iyi olur?

Bu kulubu biz kurduk, biz batiririzla olmuyor. Gecen gun Enron kurucusu Kenneth Lay Amerikan mahkemesi tarafindan suclu bulundu, 100 kusur sene hapis cezasiyla karsi karsiya. Adam gelmis 65 yasina, Bush'dan sonra Texas'in en taninmis adamiydi. Simdi hapislerde curuyecek. Gelismis memleketlerde bu isler boyle yuruyor, sahtekarliklar ortaya cikiyor. Turkiye'nin carpik sisteminin carpik eserlersiniz, sizleri yargilamak icin bu dunya cok kisa aslinda.

Bu kulup eninden sonunda sizlerin elinden de cikacak. Her seyin bir sonu var. Milyonlarca taraftar guc sahibi olacak mutlaka.

Tez elden kulupten kovulmaniz dilegiyle.... GS cok buyuk beceriksizlikten kurtulacak buna adim gibi eminim. Sizden cok daha iyi yapacak Fener'li bile vardir bu isi bu ulkede.

Utanmazlar! Yaptigi rezaletlerden utanmayip taraftar forumlarina kadar gelip taraftara disiplin cezasi verdirecek kadar hayasizlasmislar.

Ozan Ersoy

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay'a hizir gibi ceza gelmiste, su bizim Kopenhag'ta deve olan paralarla ilgili soruya tek aciklama yok. Bazi arkadaslar Kopenhag finalini hakli olarak protesto etmislerdi o zaman cok hakli ciktilar bu arada (Hasan, Murat R. ...vs). Tabii burda sorulan daha nice soruya cevap yok. Hata sizlerde klubu takip ediyorsunuz, musabakalara enayi gibi gidip, kokudan manda baglasan durmaz stadta mac izliyorsunuz. Ben tum ilisigimi kestim. Son sampiyonluk macina bile az otedeki dernekte TV olmasina ragmen gitmeye tenezzul etmedim. Taraftarini musteri gorup ama musterisine hizmet bile etme saygisi olmayanlara ne gidip para akitip kombine alirsiniz. UEFA bile ceza kesti kendi taraftarini dolandirdi diye zamaninda klubu. Alpay ben senin yerinde olsam sevinirim ne isin var kluple, kongreyle o adamlarla, adina futbol denilen gugusla, ahirdan beten kokan stadla. Otur evinde colugun cocugunla hafta sonlari da bas git Assos'a falan.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS sudur budur sakin demeyin artik...yaptiklari isin kolayina kacmak, fazla
kasimaktansa Alpay'i ekmek onlar icin daha kolay oldu. Bu iste yönetimin
parmagi oldugundan eminim. 'Birlik beraberlik' ugruna hersey yapar bu
insanlar. Bence bu borc nasil olustu, sorumlular kimler ustune gidilmeli...

...hemde torpilli ceza aldigi, calismalarindan belli, sipsak...arkan kuvvetli
degilse böyle yakarlar cirani, sustururlar...sonra onlara kim ceza versin.

Alpay sana da gecmis olsun...

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Detaylı bir gerekçeli karar metninin ileriki günlerde Alpay Bey'e ulaştırılma olasılığı var mı?

Maruz kalınan tutum oldukça üzücü fakat bunda Sinan Bey'in parmağı olduğunu söylemek için elde deliller ya da ipuçları olması gerek. Ben Alpay Bey'in söylediklerinden bu sonucu çıkarmadım.

Yine de, kendisini savunma fırsatı tanımadan böyle bir yaptırıma tabi tutulmasının tasvip edilir yanı yok. Geçmiş olsun.
Liseli vardı ya ah o liseli...

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cok ilginc!

Buradan kabak gibi anlasiliyor Alpay'in attigi tasin hangi sutcu beygirlerini urkuttugu. Sinan Kalpakcioglu'nun bu durumdan belki haberi bile olmayabilir. Zaten yonetimde o kadar guclu birisi olsaydi, boyle yuksek maasli isten istifa filan ettirmezlerdi.

Ancak Alpay'in sordugu sorular Kocaelispor'un baskanligini ele geciren taraftarlarin sordugu sorular ile ayni kefede. Yolsuzlugu ortaya cikartmak amacli. O nedenle - Alpay uye oldugu icin olsa gerek - kol kirilir, yen icinde kalir kuralini ihlal etmis muamelesi gormus.

Klupten birisinin boyle cesurca cikip, olan pisligi halka acik bir forumda gundeme getirmesi - bizim disi sokulmus basinda cikanlarin tersine - soguk yel etkisi yapmis ve birilerini cereyanda birakarak, onlem almak ihtiyacinda hissetmis.

Bu hareket sadece, Alpay'in sordugu sorularin dogru sorular oldugunu onaylamis oluyor. Herhalde, Alpay klupten uzakta iken, 3 ayda, butun pislikleri gomecekler bir yerlere. Allah once akil, sonra kolaylik versin!

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Alpay Dedeoglu wrote:Bugun itibariyle GS Klubunden bana gelen mektup su sekilde:

''Sayin Dedeoglu,

Disiplin Kurulumuzun 16.05.2006 tarih ve 3 sayılı kararına istinaden

Sampiyonluk kutlamalarindan hemen sonra kara kapli defter cikarilmis ve intikam hesaplari ortaya konmus sanirim.

Kulaginin cekilmesi icin emir de buyuk yerden gelmis.

CENGIZ AKGUN'un COK ONEMLI BIR ANEKTODUNU BURAYA EKLIYORUM

BU ADAMLARA E-5'TE KENEF EMANET EDILMEZ

Alpay'cim sende hemen Numarali Kombineni kapali ile degistiriyorsun

Bu adamlarla ayni havayi soluma,

Cunku kokuyorlar.

Biraz agir oldu degil mi?

Yok yok kisilik haklarina saldirmiyorum bak isim yazdim mi

O KENDINI BILIYOR
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Az kaldi az. $urda 2015'e ne kaldi? Alpay karde$im gordugun gibi kuyruguna basarsan GS'li karde$imizdir filan diye dinlemeyip isiriyorlar.

Bu ceza bu yaz Adaya ya da Kalami$a gidemeyeceksin demek mi? ucuz yemek bedeva havuz'dan mahrum biraktilar seni. Kanguru mahkemelrinde bile bir usul ve yordam vardir. Niye gitmedin yuzle$meye bu adamlarla. Alcak i$i olan utansin. Baba adi ile nemalananlar, bu klubun dibine kibrit suyu dokmekten cekinmeyenler, kendi cikari icin klube milyonlarca dolar zarar verenler disiplin kuruluna verilmez iken bu aldigin cezayi cercevele. Gelecek kongrede Ozhan agabeyinin boynuna asarsin. Bir daha burada GS degerlerinden filan sakin bahsetme. O eskiden imi$ oglum. Ali sami Yen'in amator ruhu bu klubu terkedeli cok oldu. Bu tur degerleri sirtlanlara yem ettirdiler. Sizin gibi genc ku$ak hala otursun. Elinize alev makinasi alip gitmeniz lazim bu le$ kargalarini tunedigi delikten sokup atmak icin kongrelerden once. Amaan sende biz mi kurtaracagiz diyeceginiz bildikleri icin kiclarini iyice gommekle me$gullar. Riva'yi yiyecekler elmayi da armudu da hiyari da.

Tevfik Fikret gordu bunlarin babalarini dedelerini memleketi satarken ve kalemi eline alip $unlari yazdi idi (GUNE UYARLANMI$ $EKLI ILE). Aynisini bugunku GS icin de yazardi eminim.

Bu memleket, efendiler, satılmak üzre tam hazır;
Huzurunuzda titreyen şu milletin sapır sapır,
Şu ıstıraplı milletin -ki ölmede ağır ağır-
Bütün hayatıdır, satın çekinmeden şakır şakır.

Satın efendiler satın, bütün bu memleket sizin,
Haraç mezat satın hemen, gerekmiyor izin mizin.

Evet bütün sizin ne varsa ortalıkta, vay ki vay:
Hasep, nesep, şeref, şataf, oyun, düğün, konak, saray,
Bütün sizin efendiler, bu gök, deniz, bu yıldız, ay,
Bütün sizin, bütün sizin, hazır hazır, kolay kolay.

Bu milletin malı deniz, yemezseniz domuzsunuz
Kalın bir ense, şiş göbek, ne muhteşem olursunuz!

Büyüklüğün biraz ağır da olsa hazmı yok zarar,
Tıkınmanın övüncü var, iç etmenin kıvancı var;
Bu memleket, bu sofra hep sizinle etti iftihar;
Sizin bütün tekel mekel, sizin bütün dolar molar.

Satın efendiler satın, vatan ilelebet sizin
Apar topar satın hemen, gerekmiyor izin mizin.

Verir zavallı memleket, verir bütün hayâlini,
Vücûdunu, hayâtını, ümidini, ayalini,
Zeminini, semâsını, cenubunu, şimalini;
Hemen satın, düşünmeyin haramını, helâlini.

Bu milletin malı deniz, yemezseniz domuzsunuz
Kalın bir ense, şiş göbek, ne muhteşem olursunuz!

Bu hortumun gelir sonu, kapıştırın gider ayak,
Yarın bakarsınız söner bugün çatırdayan ocak,
Bugün söğüşlemek kolay, hazır bütün köşe bucak,
Alıp satın, çalıp satın avuç avuç, bucak bucak!

Satın efendiler satın, bütün bu memleket sizin,
Haraç mezat satın hemen, gerekmiyor izin mizin
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Az kaldi az. $urda 2015'e ne kaldi? Alpay karde$im gordugun gibi kuyruguna basarsan GS'li karde$imizdir filan diye dinlemeyip isiriyorlar.
Cengiz Hocam, 2015 diye soyleyip duruyorsun bak, Unal Aysal'in da onunu tikayan "10 yil uyelik" sarti var (bkz: Tuzuk), ona gore ha!? Bir an once uye olmaya bak sen ne yapip edip! :)

Keza, "Bkz: Tuzuk" denilince, soyle bir madde de var, neden uygulanmamistir, ya da uygulanmis gibi gostermek icin, ne gibi hulleler yapilmistir ogrenmek ilginc olabilir tabii:
Tüzük Üçüncü Bölüm- DERNEĞİN ORGANLARI
...
Savunma Alınması

Madde: 76- Disiplin Kuruluna verilen bir üye savunması alınmadan cezalandırılamaz. Kendisine taahhütlü gönderilen yazının alındığı tarihten başlayarak yedi gün içinde yazılı savunmasını vermeyen ya da sözlü savunma yapacağını yazılı olarak bildirmeyen üye, bu hakkından vazgeçmiş sayılır.
Bu hesaptan, Alpay'in en gec 9 Mayis'ta filan boyle bir mektup almis oldugunu iddia ediyor olmalari lazim... Garip...
Özgür

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz Akgun wrote:Tevfik Fikret gordu bunlarin babalarini dedelerini memleketi satarken ve kalemi eline alip $unlari yazdi idi
Ne guzel yaziyordu o kusak, degil mi? Bugun de kendine ozgu sekliyle (pop kulturu, vs) yeni bir kusak geliyor. Cem Yilmaz da oturup kafa patlatmis mesela.

Istiklal Marşı (Cem Yilmaz Versiyonu)

Bakma, dönmez şafak vakti yurttan kaçan o alçak
Dönmeyip Amerika'da, arlanmaksızın yaşayacak.
O benim milletimin hırsızıdır, yurdu soyacak,
Hortumladıkları benimdir, milletimindir ancak.

Çalma kurban olayım hepsini, ey hırslı çakal
Gariban halkımada bir pul, bırakacak kadar al
Olmaz sana götürdüğün paralar sonra helal
Hakkını vermezsen burdaki ortaklarının behemal

Ben ezelden beri aç yaşadım, aç yaşarım
Hangi hükümet beni kurtaracakmış? Şaşarım
Kurumuş musluk gibiyim, ne akar ne taşarım
Yırtsam da bir tarafımı, hiç görülmez başarım.

Mali Krizler, yoluna örmüşse çelikten duvar,
Benim cağız, ceğiz diyen bir hükümetim var
Bağırsın korkma, nasıl işimize burnunu sokar
Avrupa Birliği denen tek dişi kalmış canavar.

Arkadaş, Meclise namusuyla çalışanları uğratma sakın
İşe aldıracakların, olsun hep sana yakın
Gelecektir, cezanı vereceği günler Hakkın
Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın.

Yaktığın yerleri orman diyerek geçme, tanı
Çalışanı işten at, doldur kadroya yatanı
Gözleri açık yatır seni kurtaran atanı
Satılmadik o kaldı, durma satıver vatanı.

Sermaye mutlu olsun, olsa da çevre feda
Semizletin Apo'yu, mezarında dönsün Şüheda
Uydurma kanunlarla Meclisten getirin seda
Onbin Yıllık tarihe, yurdum ederken veda.

Cümlenizin bu yurdu yok etmek mi emeli?
Yediginiz herzelere başka ne demeli?
Oyuverin altını, iyice sallansın temeli
Yurdumun ki, sonunda vatandaş kükremeli....

O zaman durur belki gözümden akan yaşım
O zaman doğrulur belim, yukarı kalkar başım
O zaman boşa gitmez yıllar süren uğraşım
HESABINI VERİP TE GİTTİĞİNİZ GÜN KARDAŞIM...

Dalgalanın sizde dolar gibi şimdi ey suçlular
Olsun artık soyguncuya vurulacak bir yular
Ebediyen, öyle yok hesapsız bir iktidar
Hakkıdır Garip yasamış vatandaşın da gülmek
Hakkıdır ezilmiş milletimin aydınlık bir İstikbal.....

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Galatasaray Sportif Sinai ve Ticari Yatýrýmlar AÞ'nin borsaya gönderdiði yazýda, Türk Ticaret Kanununun 315. maddesi ve Þirket Ana Sözleþmesinin 4. maddesi 5. fýkrasýna göre ilk toplanacak genel kurulda onaylanmak üzere yönetim kurulu üyeliðinden istifa eden Niyazi Yelkencioðlu ve Sinan Kalpakçýoðlu'nun yerine Adnan Polat ve Cengiz Özyalçýn'ýn atandýðý bildirildi.

Adnan Polat kralligini ilan etmis :)

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

"Adnan Polat'a bir görev daha..
Galatasaray Sportif Sinai ve Ticari Yatırımlar AŞ'de yönetim kurulundan istifa eden Niyazi Yelkencioğlu ile Sinan Kalpakçıoğlu'nun yerine Adnan Polat ile Cengiz Özyalçın getirildi..

Türk Ticaret Kanununun 315. maddesi ve Şirket Ana Sözleşmesinin 4. maddesi 5. fıkrasına göre ilk toplanacak genel kurulda onaylanmak üzere yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Niyazi Yelkencioğlu ve Sinan Kalpakçıoğlu'nun yerine Adnan Polat ve Cengiz Özyalçın'ın atandığı bildirildi. "

Iyi isler oluyor iyi. Adnan Polat bana gore teshisleri iyi koyuyor. Ilk once sorunun kaynagini, futbol subesini elinden gecirdi, sonra kaynaklari kullanamayanlari birer birer eliyor. Gecen gun guzel bir demecini okudum. Kapali yoldan GS'in sirket duzenini elestiriyordu. "5-6 alti sirket kurulmus, paranin nereden geldigi, nereye gittigi, kimin ne yaptigi belli degil, her sey cok karma karisik" diyordu ozetle.

Buralara kadar gelip elestiri kabul edemeyen, elestiri yapana disiplin cezasi verdirterek susturmaya calisacak kadar utanmaz ve gercekte kendi asagiligini belgeleyenleri mutlaka bu kulup oyle ya da boyle, elbet bir zaman bunyeden istifra edecektir.

GS'in dustugu finansal durumdan en fazla sorumlu insanlarin taraftarin gozunde "yatacak yeri yok".

Aynaya bakip "Ben bu kulup icin hayirli ne is yaptim" sorusunu sorabilme cesareti olmayan ama "bu kulup bana cok hayirli olmustur" tesekkuruyle yasayanlar elbet yarin yok olsalar, kimse arkalarindan hayirla anmayacak.

Bu da en muazzam "disiplin cezasidir".

Ozan Ersoy

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bilindiği üzere , displin kurulundan ceza almama ragmen bu yururluge konamadi cunku dernekler kanuna gore Genel Kurul'un onayi lazim.
Yani Cengiz Ozyalcinin resmi olarak bana yazdigi gibi ,''Yonetim Kurulu'nun'' bunu onama yetkisi yok. Bu onadi ibaresi yuzunden kanuni olarak bir hata yaptilar ve mahkeme yoluyla konu ile gerekli işlemi yapmis durumdayim. Bir insani Genel Sekreter sifati ile o noktaya getiriyorsaniz, klub antetli kagida imza yetkisi varsa , ne yazdigini bilecek,bilmek zorunda. Nitekim cark ettiler sicilime islenmeyip bekletilmesi yoluna gittiler.

Kural olarak benim cezamin onama islemini bu Disiplin Kurulunu kararini izleyen bu ilk Genel Kurul'a getirmeleri gerekiyordu fakat gundeme tasimadilar.

Benimle ayni durumda olan ve gecici uzaklastirma cezasi (7 sene evvel)alan Haldun Ustunel'in ise disiplin kurulu cezasini Genel Kurul onaylamadi ve ceza kaldirildi. Disiplin Kurulunun itibari acisindan bir hayli kotu bir durum (eski yonetimin kurulu olsalarda)fakat benim durumumda gosterdikleri ciddiyetsiz yaklasim yuzunden bu kurulunda bunu hakettigine inaniyorum.
NO ADNANS, NO CRY !!

Post Reply