Sinan Kalpakcioglu ve Ebru Koksal istifa etmis.:-))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Senin cezanın gündeme gelmemesine ve Haldun Ustunel'in cezasının da kaldırılmasına çok sevindim. Malum bir önceki maçta Ustunel'e açılan "içimizden biri" pankartına yönetimden bazıları tepki göstermişti. Eğer ceza alsa zaten kendi Yönetiminden nefret eden çoğunluk olayın pankartla ilgili olduğunu düşünüp daha da düşman olacaktı mevcut yönetime...

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Her zaman birilerinin adami olmus Ayhan Akbin asagidaki yaziyi yazmis. Ne olursa olsun icinde ilginc bilgiler var. Bir suru isim ve para lafi geciyor icinde. Yazinin ana fikri 15bin dolar alan Kalpakcioglu'nu gonderip ayni isi(?) toplam 45bin dolara yapan 5 kisi getirmek (ayni isi yaptigi supheli). Adam gibi yapsinlar da 100 bin dolar alsinlar benim icin sorun degil. O yuzbin dolarin karsiliginda milyonlarca dolar kazandirmak soz konusu. Bir de kulupten nemalananlardan bahsetmis. Bir futbol kulubunde isini gucunu birakip calisan bir insan tabi ki maddi manevi kazanc saglayacak. Onemli olan isini iyi yapmasi. Onumuzdeki bir senede gorecegiz. Adnan Polat bir isler ceviriyor, insallah basarili olur. Yalniz Adnan Polat'in gelir gelmez once BUlent Tulun'u ve sonra da yillarin Kalpakcioglu'nu gonderebilmesi ilginc.

Son olarak yazidaki "Ali Sami Yen'den sonra ilk defa seçimle başa gelip 7 dönem başkanlık görevi yapan Refik Cevdet Kalpakçıoğlu'nun torunu olan Sinan" ifadesini her yerde goruyoruz, gina geldi. Dedesi Cevdet Kalpakciloglu olunca kulube kazik cakmasi mi gerekiyor. Niye her defasinda araya sokusturuyorlar bu bilgiyi?
Polat'ın çiftliği

Kulübün tek patronu olmak isteyen Polat, Kalpakçıoğlu'nu önünde engel görüyordu Sinan'ı istifa ettirdi ve onun 15 bin dolara yaptığı işi 45 bin dolara yapan ekip kurdu.

Polat krallığı' başlıklı yazımdan sonra telefonum susmadı. Camiadan birçok kişi beni arayıp yazımı yerinde bulduklarını ifade ettiler, eksik yazdığımı söyleyenler de vardı. Şimdi o yazımızın devamını getirelim o zaman... Bir kere o yazının başlığı yanlıştı, 'Adnan Polat'ın çiftliği olmalıydı.' Niye mi: Polat'ın göreve gelir gelmez ilk icraatı, hiç gereği
yokken kendi adamlarını kulübe yerleştirmek oldu. 10 yılı aşkın bir süredir, Galatasaray Spor Kulübü'nün her şeyi olan Sinan Kalpakçıoğlu'na görevlerinden tek tek el çektirdi, sonra da yıldırıp, istifa edip ayrılmasına neden oldu. 96 yılında Galatasaray'da çalışmaya başlayan Kalpakçıoğlu'nun, kulübün kurumsallaşmasından tutun da, mali işler, idari işler, tesisler, yatırımlar, halka arz işlemleri, vergi planlamaları, Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile olan ilişkiler, tesislerin bakımı onarımı, hukuki işler, genel kurul raporlarının hazırlanmasına kadar tüm işlerde imzası vardı.

Başkanları karşısına aldı
Peki başarılı bir adamı Polat neden bir kalemde sildi? Çünkü Polat, kulübün patronu olmak istiyordu. Galatasaray'ın her şeyini bilen, gerektiğinde kulübün menfaatleri için başkanları bile karşısına almaktan çekinmeyen Sinan Kalpakçıoğlu'nu önünde engel görüyordu. 'Sinan'ın üzerinde çok yük var' deyip ondan kurtuldu. Ali Sami Yen ve Rıza Kara ile birlikte Galatasaray Spor Kulübü'nün 3 kurucusundan birisi olan ve Ali Sami Yen'den sonra ilk defa seçimle başa gelip 7 dönem başkanlık görevi yapan Refik Cevdet Kalpakçıoğlu'nun torunu olan Sinan'ı sen kişisel zevklerin için gönderiyorsun, yerine de Sinan'ın ayda 15 bin liraya tek başına yaptığını 45 bin liraya (Adnan Sezgin 15 bin lira, Selçuk İren 8.5 bin lira, Erdal Aslan 10 bin lira, Ömer Kükner 7.5 bin lira ve Cenk Ergün 3.5 bin lira) yapan bir ekip kuruyorsun. Bu arkadaşlardan Selçuk İren'in SPK'nın yasaklılar listesinde adı olduğu söyleniyor. Ayrıca İren, Ali Sami Yen'deki döner panoların reklamını kendi matbaasında basıp, Kamera Reklam'a fatura ettiği, Kamera Reklam'ın da Sportif A.Ş.'den parayı tahsil ettiği biliniyor. Yani genel sekreter İren, kulüpten maaş aldığı gibi, şirketine de para kazandırıyor.

3 bin dolar almıyormuş
Polat'ın icraatları bununla da bitmiyor. Geçen haftaki yazımın bir yerinde, 'bazı Galatasaraylı yöneticilerin 'Türkiye'de futboldan en iyi anlayan adam' yakıştırması yaptıkları Ogan Tarhan'ın kulüpten '3 bin dolar maaş aldığını' yazmıştım. Maaş almıyormuş. Özür dilerim. Galatasaray'a futbolcu transfer edip, komisyonu cebine koyuyormuş. Ogan ve ekibi, adını kimsenin hatırlamadığı Daniel'in transferinden 80 bin dolar, Ayhan Akman'dan iki sezonda 60 bin dolar, Tomas'tan 110 bin euro ve Conceciao'dan 125 bin doları cebine koymuş. Helal olsun!.. At binenin kılıç kuşananın!.. Kulübün şu anki menajeri olan Mustafa Turgun da işe başlamadan önce Ogan Tarhan ve ortağı Ali Egesel'le birlikte çalışıyordu. Şimdi de birlikte, Galatasaray'ın menfaati için çalışıyorlar!!! Galatasaray'ın malı deniz mi? Olacak şey değil... Ama dedik ya burası çiftlik... Polat'ın çiftliği...
AYHAN AKBİN

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Orasi TR oldugu icin Tolga, asil kan :D Etikete, gecmisine bu kadar duskun
millet yok bu dunyada...

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Sinan Bey,

Madem forumu okuyorsunuz size bir kaç sorum var.

1) Geçen seçimde Adnan Polat Bey'e bir sonraki seçimde başkanlık sözü verildi mi? (Hani Başkan'ın bayıldığı gece) Bu gerçekleşecek mi?
2) Seyrantepe'de yapılacak stad ne zaman başlaycak? Sami Yen'deki arsanın tamamı mı bir kısmı mı TOKI'ye verilecek?

Bu arada Alpay Bey'e de geçmiş olsun. Antidemoktratik şekilde verilen bir ceza beni şaşırtmadı. Galatasaray'ın sonu umarım Güneş Klubü gibi olmaz.

Sinan E.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Sinan Edil wrote:Sinan Bey,

Madem forumu okuyorsunuz size bir kaç sorum var.
Yanlis hatirlamiyorsam, baska bir baslik altinda da, Sinan Bey'e yonelik (Kalpakcioglu) sorular olmustu bu basliga yazilanlardan sonra. Bir kontrol edeyim de veritabanindan, oyle yazayim diyordum. Az once baktim, kendisi, burda yazilanlardan bir 5 gun sonrasindan (2006 Nisan ortalarindan) beri (yani nerdeyse tam bir yildir), kendi login'i ile sisteme girmemis gorunuyor. (Ziyaretci olarak gezinmis olabilir tabii, orasini bilemeyiz). Bilgi olarak geceyim dedim.
Özgür

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ribery'nin guya imzaladigi "parami aldim" kagidini basin toplantisinda sallayan avukat Mehmet Helvaci yonetim kurulu uyeliginden istifa etmis. Yerine Haldun Ustunel gececekmis. Adnan kralliginin operasyonu devam ediyor yani.
Helvacı bıraktı
Image

Hukuk işlerinden sorumlu yönetici Mehmet Helvacı, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği'nden istifa etti. Galatasaray'dan borsaya yapılan açıklamada, Helvacı'nın yerine Haldun Üstünel'in yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacağı bildirildi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Ribery'nin guya imzaladigi "parami aldim" kagidini basin toplantisinda sallayan avukat Mehmet Helvaci yonetim kurulu uyeliginden istifa etmis. Yerine Haldun Ustunel gececekmis. Adnan kralliginin operasyonu devam ediyor yani.
...
Ben de hatirliyorum o hallerini zart zurt atiyordu. O kagidi Can Yucel'in tasvir ettigi gibi kivirip onun bir tarafina sokmadiklarina dua etsin yuzsuz herif.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:
Tolga Girici wrote:Ribery'nin guya imzaladigi "parami aldim" kagidini basin toplantisinda sallayan avukat Mehmet Helvaci yonetim kurulu uyeliginden istifa etmis. Yerine Haldun Ustunel gececekmis. Adnan kralliginin operasyonu devam ediyor yani.
...
Ben de hatirliyorum o hallerini zart zurt atiyordu. O kagidi Can Yucel'in tasvir ettigi gibi kivirip onun bir tarafina sokmadiklarina dua etsin yuzsuz herif.
BahSettiğin kişi hukuk profesörü bir avukat.

Türkiye'de hukuk profesörü bu kadar oluyormuş anLAŞILAN.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sinan Kalpakçığlu GS'dan ayrılınca (ki çok sevinmiştik,senelerce kabus gibi kulübün üzerine çökmüştü) nerede ne yapıyor diye merak ederken geçen gün Radyospor'da Türkiye Jokey kulübü genel müdürü olarak atlarla ilgili aziz Türk milletini aydınlatıyordu.

GS'dan sonra atlara merak sarmış. :lol:

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Mehmet Gorgen wrote:Sinan Kalpakçığlu GS'dan ayrılınca (ki çok sevinmiştik,senelerce kabus gibi kulübün üzerine çökmüştü) nerede ne yapıyor diye merak ederken geçen gün Radyospor'da Türkiye Jokey kulübü genel müdürü olarak atlarla ilgili aziz Türk milletini aydınlatıyordu.

GS'dan sonra atlara merak sarmış. :lol:
Bildigim kadari ile oraya geceli biraz zaman oldu.Cok yeni bir is degil yani.TJK cok guzel bir arpalik..

Kurucularini, tarihini bir okusaniz cok ilginc bulursunuz.

Beyaz Turklerin favori ugrasidir atcilik
TRUST GALATASARAY
MGC

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Boyle bir haber var Oguz Dizer imzali!

http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/index ... uthorid=45

Dogru degildir insallah :x

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Osman Kiciman wrote:Boyle bir haber var Oguz Dizer imzali!

Eger dogru ise yazacagim cok sey var.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Ozgur A. Boztepe wrote:

yok canim.. GS'nin ocagina incir agaci dikmek isteyen QVT'ye de gecmez herhalde yahu.
medya uydurmasidir diye dusunmek istiyorum.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Bahri Unlu wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:

yok canim.. GS'nin ocagina incir agaci dikmek isteyen QVT'ye de gecmez herhalde yahu.
medya uydurmasidir diye dusunmek istiyorum.
Bahri bey,

Gazeteci noter getirmemeis ama bol bol fotograf cekimis. Gorunuse gore haber dogru.

Link'inde masallahi var; daha ufak web sayfasi ismi yapamadilar herhalde. :)

Orijinal fanatik heberini bulamadim kusura bakmayin.

http://www.superligtvizle.com/kara-kutu ... -izle.html

Nasil anlatsam,
Nerden baslasim,
Kac kisiydik o zaman bak,
Kac kisi kaldi simdi.
Cimbom cimbom.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Alpay Dedeoglu