EURO 2008: Turkiye-Yunanistan 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

dun devam edebiliriz gibi yazmistik... ancak sonra bilemiyorum, sadece konu bu tartismamidir yoksa Turkiye'nin genel durumunun etkisi midir ya da G.Saray'in tatsiz oyunundan mi kaynaklandi artik her neyse mac basligina yazi girme istegi kalmamis... bu da benim icin gitmenin bir baska nedeni aslinda...zaten, malum tartisma nedeniyle forumdaki gerginlik dün cok belirgindi..yazi yazan cok azdi ve elbette bunun sebeplerinden biri olarak kendimi sorumlu tutuyorum..

ortamin geneli hakkinda bir fikir degisikligi filan olmus degil... ben disaridan da burayi okuyarak keyif alabilirim... sizde cok az yaziyorsunuz, hatta yazmiyorsunuz gibi birsey... aslinda o nedenle de bu mesajlariniz cok onemli benim icin... ben de yazmayarak takip edebilirim...

tekrar verdigimiz rahatsizliktan dolayi kusura bakmayin demekten baska yapabilecegim birsey yok.. biz gitsek daha iyi olacak..
Last edited by Ercan Arslan on Mon Oct 22, 2007 4:32 pm, edited 1 time in total.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Iyi o zaman. Hesabinizi kapattirmayin da bari belki dayanamayip yazarsiniz bir gun yine...

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ercan bey, yazdiklariniz ve diger forumdan gelen arkadaslarinizin yazdiklari ciddi bir birikimin ve kalitenin uzerinde. Bunu teslim etmek lazim. Noktalama konusunda ise, yazilarinizi okumakta zorlandigimi ben de itiraf etmeliyim. Ama bunun kronik bir mesele haline gelmesini anlamak mumkun degil. Ben hatta Cengiz agbinin $ 'lı yazilarini da okuyamiyorum, bu yuzden onun bazi guzel yazilarinin arada kaynadigini dusunuyorum. Ama dedigim gibi, bu bir "forum sorunu" olabilemez.

Ozan beyle tanismam. Zaman zaman tartistigimiz olur. Ama onun cok ilginc ve yetkin bakis acilari vardir, bazen gorulmeyeni gorur. Bu foruma da fikri duzeyde cok emek verdigini dusunuyorum. Cogunlukla zuccaciye dukkanina giren fil gibi yaziyor ama yazilar iceriksiz degil. Ben "son yazanlar listesinde" Ozan Ersoy'un, Murat Kara'nin, Ali Gursel'in, Ali Erdogan'in, Savas Macun'un veya Alpay beyin yazilarini gorunce seviniyorum cunku mutlaka yeni birseyler soyluyorlar (diger unuttuklarim kusura bakmasinlar).

Diger yandan bu forumun bir kisirlasma surecine girdigi de cok acik. Bu anlamda sizin ve birkisim arkadasinizin Temmuz sonrasinda yazdigi yazilar ve ozellikle dunya futbolu ile ilgili katkilariniz burayi canlandirdi. Ben, sizler katilmadan once bu forumun yirmi otuz kisilik bir sohbet odasina donustugunu dusunmeye baslamistim.

Kuskunluk 30 yasini gecmis kisilere uygun bir davranis bicimi degil bana gore, bu yuzden zorlanmayacaksaniz yazmanizdan yanayim.

Hem yazin, hem katlanin, hem de size katlasinlar :?

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Alpay Dedeoglu wrote:
Gayet yumusak bir ricama, sizde ayni oranda medeni olarak
argümanlarla cevap vermissiniz. Zaten kapatmistim demistiniz.
Buna soyleyecek bir seyim yok.

Benim vurguladigim sey, birincisi, yazdigimiza Turkce olarak elimizden geldigi kadar dikkat edelim, ki buna karsi temel olarak siz birsey soylemiyorsunuz. Yalnizca ben basindan itibaren boyle yaziyordum, fikir catismasina girince uyari oldu demissiniz. Yani sizde ozde dogru deyip, fakat zamanlama ve niyet konusunda sorguluyorsunuz. Dogrudur. Ama belki yeni baslandigi icin diger yazanlarin gostermeye calistigi itinayi gorunce sizinde zamanla buna otomatik olarak zamanla uyacaginiz dusunulmus olabilir. Cunku burayi yazmayi secmis insanlarin, buradaki seviyeyi begenerek geldigi ve zamanla da bunun bir parcasi olabilecegi farzedilir. Ama sonucta sizde yazi dilinin ve söz dilinin ayrilmasinin vede bunun yapilabilmesi olabildigince caba sarfedilmesinin dogru oldugunu dusunuyorsunuz.
Alpay Bey,

Şimdi ben sizin yukarda ki yazınızda dilbilgisi bakımından bir çok hata bulurum.. Son cümlenizde ki 'vede' en enterasanı.. Cengiz Abi nin $ ları meşhur mesela.. Ben Cengiz Abi ile daha önce bir penaltı, FİFA kuralları tartışması yaptıydım, o zaman tıkandığım yerde 'bırak abi ya sen daha adam gibi ş yazamıyorsun bana bu pozisyon için penaltı diyorsun' deseydim komik olmaz mıydı?.. Aleni bir hedef saptırma olmaz mıydı?..Yapılan bunun bir benzeridir.. Ve yapılan iyiniyetli bir uyarı değildir.. 'Belki de şöyle değerlendirilmiştir, ', vay efendim özünde doğrudur' sözleri şu an için benim için hikayedir..

Ikinciside Ozan hakkindaki bazi degerlendirmelerin yanlis oldugunu, kendisini tanitarak yanitlamaya calsitim.Ozanla bizde bu forum araciligiyla tanistik ve cok sert tartismalarimizda oldu gecmiste. Ama zamanla birbirimizi ve niyetimizi gorduk, su anda daha rahat anliyoruz birbirimizi. Eger subjektif oldugumu soyluyorsaniz bu dogrudur, ama Ercan Aslan'in cok cirkin, saldirgan ve bayagi tarzina karsi sizinde birseyler yazmadiginiz dusunulurse, objektif olamama konusunda birbirimizden cok farkli degiliz. Ozan'a karsi her zaman objektif olamama sebebim bu foruma karsi gosterdigi caba ve bagliligidir. Gecmiste cok defa daha biz anlamadan , burayi karistirmak isteyen bir takim insanlari cok oncesinden sezip gerekeniyapmasidir. Bu forumu bu seviyesinde tutabilmek icin bir takim insanlarin cikar beklemeden pis ve zor isleri yapmasi gerekmektedir, bunuda yapanlarin basinda Ozan gelir. Bu aradada birbirimize PM ile uyarilardada bulunuruz , o da ayri konu.
Ozan Bey hakkında ki değerlendirmemizi burda bize yazdıkları ile yaptık.. İçinde 'başka forumdan kovulma' gibi iftiralar, 'burdan atarım sizi' gibi tehditler vardı, ukala tavrına hiç girmiyorum.. İlerde belki sizin gibi bizde gerçek kişiliğini tanıma fırsatını buluruz..

Tartışmaya 'subjektıf' olarak yani bir taraf olarak katıldığınızı itiraf etmişiniz, ben öyle anladım.. Kendisini ilgilendirmeyen bir tartışmaya hem de tartışma sona ermişken katılan bir kişi 'objektif' değilse demek ki bir taraf olmuştur artık.. Yani iftira edeni, tehdit edenin tarafında yer alarak, bu yapılan çirkinlilere ortak olmuş demektir.. Bunu hangi kendine göre haklı sebeple yaparsa yapsin yapılan son derece çirkindir.. Bu ortak olduğunuz çirkinlikleri görmeyip Ercan ın üslubundan şikayet etmeniz subjektifliği bile aşıp Ozan Bey in önüne geçirmiş sizi.. Onun hiç olmazsa bu tür şikayetleri olmadı..

Bu arada aynı konumda benim olduğunu söylemeniz kesinlikle doğru değil.. Dediğim gibi söylenen tüm sözler hepimize yazılmıştır.. Ben de bana iftira atana, tehdit edene hakettiği cevabı vermeye çalıştım.. Varsa Ercan ın çirkin sözleri, sarfettiği taraf kendini koruyabilecek kapasitede hatta yetkide..

Tüm yaptığınız değerlendirmeler ve ilginç çıkarımlar son derece yanlış.. Savunduğunuz kişinin tavrından rahatsız olmuş biri olarak, zaten türlü çelişkiler ve yanlışlarla dolu mesajınızı ciddiye alamayacağım..
ama hakedenede hakkettigi tondan cevap verip akla karayida ayirdetmeye devam edecegim..
Önce 'kendisini tanıdığımdan dolayı sübjektif davrandım' deyin sonra 'akla karayı ayırdetmeye devam edeceğim'.. Hem de aynı mesajda.. Komik..

Bir altta Cengiz Abi ye yazdıklarınızla zaten ne denli işin içinde olduğunuzu, ne denli Ozan Bey le benzer üslubunuz olduğunu göstermişiniz.. Akla karayı ayırdetmenin yakınından geçemediğiniz gibi edene de gösterdiğiniz tepki ile niyetiniz konusunda ki kuşkularımı doğrulamış oldunuz..

Bir de Ozan Bey de bizi bu forumdan atmakla tehdit ederken, işçisiyle konuşan patron edasıyla 'bakın atarım haaa, ayağınızı denk alın' tadında bir iki cümle yazdıydı.. Siz de bu forumu olduğundan fazla önemseyip, alt tarafı bir taraftar formu olduğun unutup, 'hakedene hakettiği cevabı vereceğim' gibi kendinize misyonlar edinmişiniz.. Verin tabii de bunda böylesi övünecek ne var anlamadım.. Herkes tir tir titremiştir heralde, mesajınız alındı.. Rahat olun..
Last edited by Ali Erdogan on Tue Oct 23, 2007 1:56 am, edited 1 time in total.
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Arkadaşların bırakıp gitmeleri kendi tasarrufları.. Burhan ın, Hakan ın ve Ercan ın bıraktıklarını okuyunca, çok üzüldüğüm gibi ben de bırakmaya karar verdim..

Ama devamında Ufuk Bey ve Murat Bey in yazdıklarını okuyunca aslında bırakmamızı isteyecek bir buçuktan iki kişi olduğunu düşündüm.. Forumun geri kalanının neyin ne olduğunu gördüğünü düşünüyorum.. Aslında şu yaşanılan tartışmanın diğerleri tarafından normal karşılandığını görünce, 'zaten bilindik çirkin bir tavra karşı çıktığımız için niye biz çekip gidecekmişiz' diye düşünmeden edemedim.. Gitmesi gereken bir kişi varsa o kesinlikle ben, Burhan, Hakan ve ya Ercan değil..

Arkadaşların kararı değişir mi bilmiyorum ama ben gitmeyeceğim.. Ben sevdiğim için burda yazmaya başladım, ancak yazmak hoşuma gitmediğinde giderim, yoksa başkaları yüzünden değil.. Umarım diğer arkadaşlar da benim gibi düşünür kararlarını gözden geçirirler..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kusura bakmayin ama hic anlayis yokmus sizde. Rica filanda dinlemediniz. Su olayi kapatamadiniz. (madem $ bu kadar sorun olmus biraktim gitti. Klavyemde cengelli s yok diye kullaniyordum. Megerse buyuk sorun oluyormus ve ben farkinda degilmisim. Ya sizi mi kiracagim.)

Kusmeler girla. Iste boyle her isimiz bizim. Adam gibi bir araya gelip iki laf etmek haram olur. Elbette kimseye aman yaz diye yalvaracak degilim. Yazan da yazar yazmayanin da sifresi aciktir belki bir gun yazar. Bunca lafa bunca kalp kirmaya degdi mi diye sorun bir kendinize isterseniz. Yok ben baslatmadim o baslatti hesabina donun hemen. Turkcesi bozuk imlasi yeterli degil. Yazik hakikaten yazik. Maksat anlasmak olduktan sonra burda makale yazmiyoruz yazanin ne dedigi ortada. Evet belli bir yazi kurali var. Isimler buyuk harfle baslar. Cumlenin sonunda nokta olur falan filan. Hadi bakalim. Yine arayin benim hatalari. Bakin bakalim neresi devrik olmus nerede cumle dusuk olmus.

Maksat uzum yemek degil bagci dovmek olunca hepimizin bir kusuru olacak. Ugurlar olsun gidene. Ha madem gidecektiniz bu kavgaya bu itis kakisa ne luzum vardi? Surada bir bardak suda cikan firtinaya bakin ve kendinize gelin.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Oct 23, 2007 5:45 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Bu arada Yunan basliginin altina yazayim bari. Dun aksam "uygunsuz" bir yazi yazip yattiydim bugun sabah baktim ki yazi ucup gitmis. Giderken yaninda basligi da alip goturmus. Ne oldu kavga filan mi cikti? Merak ettim simdi!

Evet yada hayir cevabi yeter bana. Aciklamaya filan gerek yok. Kavga cikmadigini umit ediyorum. Kim sildiyse bana bir OM atsa da yeter.

Tamam yazi futbol ile ilgili degildi ama bir sey yazmasaydim o yazinin bayram tebrigi gibi uzayip giden, ayni seyi tekrardan ibaret bir baslik haline geleceginden (ve tabii ki silinmeyeceginden) adim gibi emindim.

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Aklıma takıldı yazmazsam uyuyamayacağım dedim yataktan geri döndüm , Cengiz Abi nin mesajını gördüm.. Aslında biraz ben de benzer şeyler yazacaktım..
Gitmesi gereken bir kişi varsa o kesinlikle ben, Burhan, Hakan ve ya Ercan değil..
Sakın olaki burdan birinin gitmesi gerektiğini düşündüğümü anlamayın.. Aksine Ozan Bey in mesaj sayısı ve ya forumda ki zamanı düşerse, samimiyetimle söylüyorum, bizimkilerin gittiğine üzüldüğüm gibi çok üzülürüm.. Uslubunu eleştirsemde yazdıklarını merakla okuyorum.. Gerektiğinden fazla büyüyen bu tartışmadan ben dahil herkes kendi payına bir ders alırsa yeterli..

Daha öncede dediğim gibi altı üstü bir taraftar forumu olan burada yazılanları bu kadar ciddiye almak saçmalık.. Ülkemizde yaşanan kalleşlikleri gördükten sonra burdakiler komik gelmiyor mu size de..

Burhan, Hakan, Ercan dan ricam olayı olduğundan fazla ciddiye almayıp geri dönmeleri.. Koca adamlarız, bir daha düşünmenizi rica ediyorum..

Hakan Can

Post by Hakan Can »

Koca adamlarız, bir daha düşünmenizi rica ediyorum..
Ali sen başka sularda yüzüyorsun Cengiz Bey gibi..Burda Ercan'nın tepkisinin ne olduğunuda siz dahil kimse anlamamış malesef..Neyse sanırım bir yerlere Özel Mesaj atmam gerekiyor Hesabımın kapatılması için bunu bana bildiren olursa sevinirim...

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Hakan Can wrote:
Koca adamlarız, bir daha düşünmenizi rica ediyorum..
Ali sen başka sularda yüzüyorsun Cengiz Bey gibi..Burda Ercan'nın tepkisinin ne olduğunuda siz dahil kimse anlamamış malesef..Neyse sanırım bir yerlere Özel Mesaj atmam gerekiyor Hesabımın kapatılması için bunu bana bildiren olursa sevinirim...
Ben anladigimi dusunuyorum Ercan in tepkisini.. Zaten gayette acik yazmis.. Burhan a yapilan terbiyesizlik olayin temeli.. Benim de en cok uzuldugum nokta bu, ve verdigim tepkinin esas sebebi..

Dusuncem sudur, niye cekip giden biz olalim, biz mi hata yapmisiz ki.. Yok hatayi yapanin gorevi ise asil sorun, ben zaten hic bakmadim kimin ne is yaptigina.. Yemin ederim Ozan Bey in yonetici oldugunu tartisma alevlenince gordum.. Zaten umrumda degil kimin ne oldugu.. Ben gercekten bu forumda yazip okumak hosuma gittigi icin basladim bu foruma, bu dusuncem degisene kadar da yazarim..

Sizin dusuncelerinize saygi duyuyorum, sadece rica ettim tekrar dusunun diye.. Karariniz kesin ise yapacak birsey yok.. Hayirlisi olsun..

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Beyler yeter artik, Cengiz abi dogru soyluyor. Kapansin su mesele. Ali'nin yazma istegi varsa yazar. Olmayan da yazmasin. Nasilsa ortak yazdigimiz baska yer var orda gorusuruz. Konuyu kasiyarak tekrar basa dondurmeyelim. Ben dahil herkes bıktı artik.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Senelik silkelenme yine yine olmus.Hersene bi(r) kere olur.

Bu seye benziyor, FB , Bursa yada Trabzon taraftarinin oynanan bir mac sirasinda kendi icinde kavga etmesine."Ulan galip oynuyoruz bu kavga niye" diye sorarsiniz.

Ama bu forum (iddia ediyorum) %100 akli selim insanlardan olusuyor.Bos adam yok ve herkes Galatasaray'a sevdali (Savas'in sevda anlayisi farkli tabi :) )

Yine bir KASIBEYAZ zirvesi gerekiyor galiba, cikolataci muhendis arkadas nerde ?

Sezon basindan beri hersey ayni,

Orkun titriyor,
Hakan bazen faydali ama genelde artik biraksin,
Bize hucumcu biri lazim,
Servet cok agir kaliyor,
Ben ucuncu bir oglan istiyorum adini Lincoln koyacam vs.vs....

UZATMAYIN

YAZIN

FORUMLAR YAZI ILE BESLENIR
TRUST GALATASARAY
MGC

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Turkiye'de herkesin -ve de Yunan gazetelerinin- dalga gectigi Terim'in Ingilizce basin toplantisi.

Be adam, Ingilizce bilmemek kabahat degil. Niye bu kadar zorluyorsun? Nicin komplekslerinin verdigi cahil cesaretine yenik dusup, kendini Turkiye Milli Takim antrenoru olarak bu komik duruma sokuyorsun?

http://www.youtube.com/watch?v=7lOzvVHnBuw

Terim'in konusmasinin deşifresi de şöyle
(Not: Deşifre benim eserim değildir, Turkiye'de gezen bir mailden alinmistir):

everytimes we have the control the games, under the control the games

during the games, we have the some possibility, some big chances, some big okaziyons something like that but....what can I do...sometimes... and it's the football (burada ayrı bir aksan var)(futbıl şeklinde) that's the football

something happened
everything is something happened

but anyway now is in the TABELE
we have to seen the situ-ation
now is second...... position.... and one point more (hafif londra aksanı gibime geldi r'ye basmadan söylüyor) I don't want to see the back I want to see eheheh, I want to see the front and I hope so tomorrow my teams.....
Tan Erten

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Italyanca konu$saydi. Onu da biliyor ya.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Belki Fierontina'dan bu yuzden sutlanmistir. Biraz konusmaya baslamisti sonra sutlaniverdi.

Boyle konusmussa dayanamamislardir...

Post Reply