EURO 2008: Turkiye-Yunanistan 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Terim Alpay Ozalani niye carmami$ bu sefer bir aciklama yapti mi? Nasilsa gonul hatir ayagina bir suru adami aynatiyor acana ayip mioluyor dedi yoksa Alpay'in cezasi devam mi ediyordu?

Birakin Allah a$kina, ayni nakarat. Gecen sefer Dunya $ampiyonlugu i$ini berbat etti bir kapris ugruna sira bu seneki Avrupa $ampiyonasinda. Beyinsiz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bizimkiler Bu Sermet'i cok mu aramislar? Tek özelligi kafasi ile odun kirmasi imis, simdi göbek sanirim Tolga-Sermet olacak, sag bek Cihan, sol bek Orhan Ak! Muthis bir dörtlu. Bir yöneticimiz de Kalli gelirse Ergun, Sas ve Sukur kullerinden dogar demis. Tek sorun Umit Karan o zaman. Zira su an hala Bosna'da penalti noktasi ustunde kendi kendine rövasata atiyormus, dun geceden bugune 1000'i bulmus. Uzun baskan da bugun afiyetle pilava kasik calmis Haim Freko da yanindaymis. Klubun durumu ne olacak diyenlere fevkalade guzel diye mirildaniyormus.

Terim'in de iki mac önce havasindan gecilmiyordu simdi dörduncu Bosna bile ensemizde. Yunanistan ise liderligi koparip iki puan takti ki daha Kasim sonu Oslo'ya gidecek bu takim. Turk takimlarinin kuzeyde aldigi sonuclar ortada. Yani bu kadar olur. Bravo Terim aynen devam söyle direk katildigi tek bir turnuva olmayacak bu futbolla yatip futbolla kalkan ama 5 dakika ilerdeki bakkala vraaannn diye patinaj yapip araba ile giden insanlarin yasadigi futbol(!!!) ulkesinde. Bes milyonluk komsu gene solladi bizi her bransta oldugu gibi. Hatta solladi degil resmen tus etti gene.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İşler kötüye giderken ortaya çıkmak daha zevkli galiba :D

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Gerçekten de okuduklarıma inanamıyorum. Durun ya bir maç kaybettik. Bence Türkiye Norveç'e yenilmez, Yunanlılar'ı tekrar yener ve 1. olarak bu grubu tamamlar. Ligin sonunda bu maçı oynamış olmamız şanssızlık sadece.

FT'in yerinde ben de olsam tecrübesiz ve yan toplara hiç çıkmayan Serdar'ı oynatmazdım. Ama artık Rüştü'nün yerine gençleri (Volkan dışında) artık oynatıp yetiştirmemiz gerek.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sinan Edil wrote:Bence Türkiye Norveç'e yenilmez, Yunanlılar'ı tekrar yener ve 1. olarak bu grubu tamamlar. Ligin sonunda bu maçı oynamış olmamız şanssızlık sadece...
Ayni $eyleri Bosna icinde soyluyordunuz (ya da soyluyorlardi) ben Norvec onunde ilk yari sacma sapan bir kadro ve futbol ile oynayip 2-0 geriye du$uldugunde beraberlik son dakikada kurtarilmasina ragmen burada homurdandigimda. Hadi ya ikinci yari oyunu goremedim mi diye de babalanarak hem de. O maci ustelik seyrettimde. Gozumle gordum Norvec'in tikir tikir attigi gollerini. $imdi Bosna faciasini da gordukten sonra bu takimin Oslo'da Norvec'i Kasim ayinda adamlar formlarinin tepesine cikip bizimkiler daha patenaj yaparken yeneceklerini nasil one suruyorsunuz merak ettim. Hani bir Rosenburg vardi UEFA kupasinin ilk donemi biterken onu bunu yere serip son 16'ya kalirlardi bu Kasim ayinda kendi sahalarinda Avrupanin sayili takimlarini salaga cevirip. Ayni oyle du$unuyorum ben de cunku o Kasim ayi ayri onlar icin.

Ayrica size bir haber daha vereyim. Istanbul ya da nerede oynanirsa oynansin bu sefer Yunanistan ayni bizim Atina da onlari yendigimiz gibi bizi yenecek Fatih efendi bu akilla yine askere bu $ekilde giderse (ki gidecegine eminim). Enayi kendisi de biliyordu ve Bosna dan odu kopuyordu. Ne yapti hicbir $ey. Aksine 4-5 ay mac gormemi$ Ru$tuyu kaleye koydu. Elbette Yunanistan maci bize kar$i 4-1 filan degil ama 1-0 olur ve bana gore hic de surpriz olmaz. Ben bu filmi cok gordum. Burada soylemi$ olayim. Beraberlik en iyi sonuc olacak onlarla.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Brezilya macini Fox Soccer Channel naklen verecekmis.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Bugunki maclarda umdugumuz surprizler olusmamis. Yunanistan 90+5'te anca kurtarmis gerci ama, 3 puani aldiktan sonra, farki yok tabii:
Yunanistan - Moldova: 2-1
Norvec - Macaristan: 4-0
Bosna Hersek - Malta: 1-0

(Bizim eski Super Ligli Ribery ve Anelka'nin 90+ dk oynadigi macta Fransa da Gurcistan'i 1-0 yenmis)

Grubumuzda puan durumu: (uefa.com)

Code: Select all

Teams              Pld W D L GF GA Pts
Greece              7  6 0 1 12  5 18
Bosnia-Herzegovina  7  4 1 2 14 14 13
Turkey              6  4 1 1 16  6 13
Norway              7  4 1 2 17  6 13
Hungary             7  2 0 5  7 14  6
Malta               7  1 1 5  5 15  4
Moldova             7  0 2 5  4 15  2
Özgür

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:
Sinan Edil wrote:Ayrica size bir haber daha vereyim. Istanbul ya da nerede oynanirsa oynansin bu sefer Yunanistan ayni bizim Atina da onlari yendigimiz gibi bizi yenecek Fatih efendi bu akilla yine askere bu $ekilde giderse (ki gidecegine eminim). Enayi kendisi de biliyordu ve Bosna dan odu kopuyordu. Ne yapti hicbir $ey. Aksine 4-5 ay mac gormemi$ Ru$tuyu kaleye koydu. Elbette Yunanistan maci bize kar$i 4-1 filan degil ama 1-0 olur ve bana gore hic de surpriz olmaz. Ben bu filmi cok gordum. Burada soylemi$ olayim. Beraberlik en iyi sonuc olacak onlarla.
FT atesle oynuyor.Inandigi oyunculara yer vermesine ve onlarla sonuca gitmek istemesini anliyorum ancak farkinda olmadigi bir nokta var ki eger bu takim 2008 Avrupa Sampiyonasina gidemezse kariyerine cok agir darbe iner.Bunu da riske atacagini sanmiyorum.Kaybettirdigi essegi tekrar bulduracaktir.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Orkun $oyle boyle derken Terim efendi kaleyi eski FB'li Ru$tu ve yedegi Serdar'a teslim etmi$ bile. Ru$tu Bosna'da harikalar yaratip 2-0 lik maci 3-2 bitirten adam. Serdar dersen duydugum kadari ile her mac harikalar yaratiyor. Volkan'i niye cagirmadi acaba? Cocugun morali duzelirdi be Bunlarla hazirlik macina gidilmeyecekte kiminle gidilecekti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Bugun Kasimpasa macinda Rustuyu izledim. Geriye atilan her topta BJK lilerin yurekleri agizlarinda. Bandajli ayagi, bel sakatligindan dolayi refleks sifir. Caprazdan gelen ortayi izlerken (orkun hakkinda yazilanlari okuyunca ) aha gol geliyor dedim. Rustunun hamlesi kalenin icine dogru cizginin en az bir metre icerisinde. Iyide orda topa mudahele etsen kac yazar :roll: :roll: :roll:
Bu adami bu haliyle Milli formayi gidirmek tam anlamiyla intihar.

Apsua Cemal

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Federasyon resmi sitesinde macin canli (yazili) anlatimi olacakmis. TV yayini ise ATV'de.

TFF sayfasinda yazili olarak bayagi farkli bir ilk 11 vermislerdi (kalede Hakan, Emre, Mehmet Topuz yerine Tumer, Nihat filan), ama sonradan o mesaji kaldirip, resimliyi asagidaki gibi yapmislar:
Image
Özgür

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Internetten takip ettigim kadariyla Romanya baya iyi oynuyor. Bir de gol attilar. Ataklar genelde onlardan geliyor. Ilk 20 dakika atak oynadik, ondan sonra adamlar hakimiyeti eline gecirdi gibi duruyor. Emre ilk yarida cikti Nihat girdi. Devre arasinda Arda cikti Tumer girdi, simdi de Volkan girdi, Uzulmez cikti.

Simdi de Mutu atmis, 2-0 oldu

Romanya EURO 2008 elemelerinde Hollanda ve Bulgaristan'in onunde 7 macta 17 puanla lider durumda.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu macin sonucu nedir?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Neyse Livescore'dan sonucu gorup ba$ligi duzelttim. Bu arada bizim groupta \ki Bosna'yi Hirvatlar be$ golle ok4ami$lar (5-3). Norvec'de Arjantini 2-0 yenmi$. Bizimkilede Ru$tu, Hakan'la filan Romenlerden her zaman oldugu gibi iki tolat yemi$ler. laf ola beri gele idi zaten Terim icin. Maksat haneye bir cizik atmak evet hazirlik maci yaptik diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Biraz evvel ozetleri seyrettim... Arda'nin soldan ice donup - iki kisiyi guzel gecip, attigi cok guzel sutun cataldan donmesi haricin de pek bir pozisyonumuz yok. Bir de macin sonlarina dogru Hamit'in kullandigi ve Rumen kalecinin kurtardigi iki frikik sutumuz var...

Romenler baya bir kacrimis... ilk golde Toraman'in yedigi calim kisisel bir hata ama akabinin de verilen pasta alti pasta iki-uc defans oyuncumuz adam paylasimini becerememis - herhalde Toraman'in o calimi yiyecegini tahmin etmediler...

Ikinci gol de Mutu'nun kisisel becerisi var... Bizimkiler eger pivot yerine destekci forvet alacaklarsa Mutu'ya bakmalari lazim - eski formuna donmus gibi gozuktu...

Bu arada Emre'den artik illallah geldi... bir adam bu kadar sik sakatlanir mi? Daha dogru durust bir yararini gormedi kimse - Ridvan'dan beter... Boyle giderse Avrupalilarin sabri tasar - ya Fener yada bize 10 milyon Euro'ya kaziklarlar...

Post Reply