Kimler başkan adayı?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Malkoçoğlu gibi mübarek! Dıgıdık dıgıdık koşturur artık atını kahpe bizansın eskimiş surlarına!
Ben bu adamın Galatasarylı olmasından bile rahatsız oluyorum!
"Güzel bir seçim olacak. Kulüpte şimdi yenilikçiler ve gelenekçiler olarak bir ayrım oluştu. Ben yenilikçilerin adayıyım" buyurmuş hazret! Liseli ve liseli olmayan yada liseci gibi laflar vardı geçen yıl! Kesmedi galiba!
Meczup
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Aralarinda ki fark ne acaba? Ciddi bir soru. Ne demek istiyor?
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yigit Sardan adayligini aciklamis diye duydum, ama ne kadar dogru bilmiyorum.

Evet dogruymus, bu habere sevindim
09 Mart 2006 18:00
YİĞİT ŞARDAN DA ADAY!..

Galatasaray Kulübü'nün 25 Mart'ta yapılacak Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesi kulüp başkanlığına adaylığını koyan isimler arasına eski yönetici Yiğit Şardan da katıldı.

Yiğit Şardan, yazılı bir açıklama yaparak, başkan adaylığını duyururken, uzun bir süredir arkadaşlarıyla görüşerek nihai bir karara vardığını söyledi. Galatasaray'da başkanlık yarışına gireceğini dile getiren Şardan, ''Bu müstesna kulübün, bu derece kötü ve yanlış yönetilmesine gönlüm el vermiyor. Artık kalıcı bir değişimin şart olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Galatasaray'ın sorunlarını yakından bildiğini dile getiren Yiğit Şardan, şunları kaydetti:
''Üstelik hepsinin de çözümü var. Eğer rasyonel, kararlı ve birliktelik içinde hareket edersek, Galatasaray'ın kendi dinamikleri içinde tüm sorunların üstesinden geliriz, ama işimiz asıl, ivedi sorunlar çözüldükten sonra başlayacak. Galatasaray'ın bir daha bu durumlara düşmemesi için profesyonel, kurumsal ve kalıcı bir yapının oluşmasını sağlamamız gerekiyor. Yoksa çok değil, 3-4 yıl sonra tekrar başa döner ve aynı sorunlarla karşı karşıya kalırız. İşte bu yüzden, kalıcı bir değişim şart diyorum. Genel kurulumuzu bu reformlara inandırmak ve onları ikna etmek zorundayız. Ben Galatasaray'ın büyük Genel Kurulu'nun kendi içinde doğruyu bulacağı ve bu değişime yeşil ışık yakacağı inancındayım.''

OLAĞANÜSTÜ DİVAN KURULU TOPLANTISINDA SUNUM
Şardan, 15 Mart Çarşamba günü yapılacak Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı'nda hem beraber çalışmak istediği arkadaşlarını, kulübün büyüklerine tanıtacağını, hem de tüm plan ve projelerini detaylı bir biçimde anlatacağını söyledi.

Başkanlık yarışının demokratik bir yarış olduğunu düşündüğünü dile getiren Yiğit Şardan, ''Çok adaylı bir seçimin Galatasaray'a zarar değil, fayda getireceğine inanıyorum. Çünkü, rekabet her zaman kaliteyi artırır. Bu demokratik süreç, Genel Kurulumuza en doğru adayı seçme şansı tanıyor. Tek adaylı bir seçimde ise Genel Kurul gerçek tercihini ortaya koyamıyor'' şeklinde konuştu.

Şardan, son olarak, Galatasaray başkanlık seçiminin tüm camiaya hayırlı olmasını ve Galatasaray'ın önünü açmasını temenni etti.

ekleme: Bir de Turgay Kiran aciklamis adayligini

KIRAN ADAYLIĞINI MARATON'A AÇIKLADI!..
09 Mart 2006 12:34

Galatasaray’da 25 Mart’ta yapılacak Olağan Genel Kurul öncesinde adaylık için ismi geçen Turgay Kıran, arkadaşımız Osman Altunterim’in sorularını yanıtladı.. Kıran adaylığını resmen açıklarken, yarın Galatasaray Spor Kulübü’nün Mecidiyeköy’de yapılacak Başkan adaylarının oy pusulalarının renginin belirleneceği toplantıya katılacağını söyledi.. Kıran sözlerine şöyle devam etti; “Yarın kısmetse oy pusulası seçmeye gideceğiz.. Biz 100-120 kişilik bir grubuz.. Hazırlıklarımızı yaptık, projelerimizi ve görev dağılımımızı tamamladık.. Bu 100-120 kişi ile birlikte hareket edeceğiz. Bu arkadaşlarımız içlerinden hangi isimlerin yönetimde yer alacağını, hangilerinin yer almayacağını kendi aralarında belirleyecek. Kendi arasından yönetim kurulunu oluşturacak..”

Sanayici, İş adamı, Profesörler, Sanatçılar ve sarı kırmızılı camianın tanınmış isimlerinin bu 120 kişilik grup içerisinde yer aldığını belirten Kıran, “Hepsi Galatasaray Genel Kurul üyesi, ancak bazı arkadaşlarımızın yönetime girebilmeleri için gereken 5 yıllık süreyi doldurmamaları nedeniyle yönetimde yer alma şansları yok. Bu arkadaşlarımız, projelerimizde, Galatasaray ile ilgili yapacağımız çalışmalarda bizlere destek verecek çalışma grubumuzu oluşturacaklar.. Biz her yönetim biriminin altında 7 kişilik icra kurulları oluşturacağız.. Konuların uzmanı kişileri bu kurullarda görevlendirerek, Galatasaray’ın menfaatleri için çalışacağız..” dedi..

Kıran’ın listesinde yer alan bazı isimler ise şöyle;
Ömer Kayalıoğlu
Prof. Kamer Rodoplu
Cemal Burnaz
Prof. Nazım Durak
Nasuhi Sezgin
Altan Koçer
Prof. Tayfun Akgüner Prof
Prof. Ercüment Erdem
Kemal Erimtan
Hayrettin Çayçı
Pelin Atılgan
Adnan Nas
Hasan Çalışlar
Ali Başman
Nihat Karaköse
Ahmet Akan
Mehtap Karacan
Prof. Süheyl Batum
İsmail Kulacıoğlu
Murat Özer
Muharrem Toplusoy
Aydın Okay
Rıza Erdeğirmenci
Sait Mısırlıoğlu
Çağatay Altınlı
Varol Dereli
İsa Görgülü
Orhan Sanuz
Cem Davran

Galatasaray’da sessiz çoğunluğu harekete geçirdiklerini belirten Turgay Kıran, “İkinci 100 yılda yeni bir anlayış yeni bir sistem ile geliyoruz.. Sessiz çoğunluğu harekete geçiriyoruz..” dedi.

Sarı kırmızılı takımda yaşanan ekonomik sıkıntılara çözüm önerilerinin ve bu sıkıntıların aşılması konusunda çalışmalarının da hazır olduğunu belirten Kıran, “20-25 Milyon dolar gibi bir parayı kısa vadede temin etmek istiyoruz.. Bunun için gerekli çalışmamız var.. Ancak Galatasaray’ın kısa vadede sorunlarını acilen çözmek adına biz gerekirse 4-5 milyon dolar gibi bir parayı zaten karşılar, bulur veririz..” şeklinde konuştu..

MARATON.COM.TR ÖZEL HABER..

Osman Altunterim
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

alp yalman, turgay kıran, yiğit şardan ve şimdi de yılmaz toköz aday olmuş.

G.Saray'da Yılmaz Toköz de aday

İSTANBUL (A.A)

Galatasaray Kulübü'nün 25 Mart Cumartesi günü yapılacak Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesinde, Divan Kurulu Üyesi Yılmaz Toköz, başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Toköz, yaptığı açıklamada, Ocak ayında düzenlediği basın toplantısında eski başkanlarından Selahattin Beyazıt ve Faruk Süren ile Divan Kurulu Başkanı Semih Haznedaroğlu'nun seçime girmemeleri halinde aday olacağını açıkladığını hatırlatarak, “Şu ana kadar bu isimlerden adaylığını açıklayan olmadı. Bu nedenle 25 Mart'ta düzenlenecek kongrede kesinlikle adayım” dedi.

Yılmaz Toköz, yarın yapılacak renk seçiminde hazır bulunacağını da vurguladı. Seçimlerde aday olacağını düşündüğü Özhan Canaydın'ın blok oylarının bulunduğunu vurgulayan Toköz, “Semih Haznedaroğlu seçime girmezse Canaydın kazanır” ifadesini kullandı.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Canaydın başkan fenerbahçe şampiyon..
En çok fener şampiyonluğu gören ve gösteren başkan olmaz inşallah :)
Meczup
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Yigit Sardan'in adayligina cok sevindim. Kardesi benim liseden cok iyi bir arkadasimdi, dolayisyla da Yigit Sardan'i da tanimisligim vardir. Kendisi basarili bir isadami, genc ve en onemlisi, en azindan buradaki herkes kadar fanatik bir Cim Bomludur. Buyuk bir ihtimalle de genc Galatasaralilarin cogunun destegini alir, ama maalesef kazanma sansi yine de cok ufak bir olasilik gibi geliyor bana. Anladigim kadariyla herkes Abdurrahim Albayragi listelerine katmaya calisiyor. Bence onu alan baskanligi da alir.
Hepimize hayirli olur insallah.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yucel F Genc wrote:Yigit Sardan'in adayligina cok sevindim. Kardesi benim liseden cok iyi bir arkadasimdi, dolayisyla da Yigit Sardan'i da tanimisligim vardir. Kendisi basarili bir isadami, genc ve en onemlisi, en azindan buradaki herkes kadar fanatik bir Cim Bomludur. Buyuk bir ihtimalle de genc Galatasaralilarin cogunun destegini alir, ama maalesef kazanma sansi yine de cok ufak bir olasilik gibi geliyor bana. Anladigim kadariyla herkes Abdurrahim Albayragi listelerine katmaya calisiyor. Bence onu alan baskanligi da alir.
Bana sanki Abdurrahim Albayrak Yigit Sardan'a katilsa bile yine de Canaydin kazanir gibi geliyor, blok oylari nedeniyle. Tabi keske Yigit Sardan kazansa. Ben de cok sevindim bugun aday olmasina.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Turgay Kiran komedisi devam ediyor. Ustte adi gecen listeden iki kisi isimlerini görunce soke olmuslar. Muhtemelen digerlerinin de haberi yoktur. Kiran gene Zidane'i getiriyorum der gibi kafasindan liste sallamis yaninda kim listeye girer o bile mechul. Iyi ki Bill Gates de listemde falan dememis onu da beklerim. :lol:
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yucel F Genc wrote:Yigit Sardan'in adayligina cok sevindim. Kardesi benim liseden cok iyi bir arkadasimdi, dolayisyla da Yigit Sardan'i da tanimisligim vardir. Kendisi basarili bir isadami, genc ve en onemlisi, en azindan buradaki herkes kadar fanatik bir Cim Bomludur. Buyuk bir ihtimalle de genc Galatasaralilarin cogunun destegini alir, ama maalesef kazanma sansi yine de cok ufak bir olasilik gibi geliyor bana. Anladigim kadariyla herkes Abdurrahim Albayragi listelerine katmaya calisiyor. Bence onu alan baskanligi da alir.
Albayrak Canaydin'in listesinden girecekmis.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Desene gene mega liste kurma yolunda!
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Taraftarlar tarafından çok sevilipte Canaydın tarafından harcanmayan kim kaldı?
1. Abdurrahim Albayrak
2. Adnan Polat
3. ......... yok çıkmıyor 3. bir isim..

Yiğit Şardanı ilk kez tv'de gördüm, gazete haberleri ve resimleri sbebiyle kendisine karşı gıcıktım. Ama akıllı şirin birine benziyor. Fekat, bu işi kıvıramaz, fanatik cimbomluymuş, ikinci Yıldırım Demirören vakası olur.. Gerçi seçilme şansı olduğunu düşünmüyorum...
Meczup
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Evvveeettt adaylar ve renkleri belli oldu.

adaylar ve renkleri

Alp Yalman YESiL
Yigit Sardan MAVi
Semih Haznedaroglu SARI
Yilmaz Tokoz TURUNCU
Ozhan Canaydin KIRMIZI
Turgay Kiran GRI

:x
Emir Argun

Post by Emir Argun »

Favorim Sardan, kazanir insallah.

Bu arada Turgay Kiran'in listesinde olup haberi olmayan sahiden cok var.
Bonum vinum laetificat cor hominis
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Kerem Tezic wrote:Evvveeettt adaylar ve renkleri belli oldu.

adaylar ve renkleri

Alp Yalman YESiL
Yigit Sardan MAVi
Semih Haznedaroglu SARI
Yilmaz Tokoz TURUNCU
Ozhan Canaydin KIRMIZI
Turgay Kiran GRI

Haznedaroglu, Aysal'i kafalayamamasina ragmen yine de aday yani ha? Kimler kimlerin lehine cekilecek iddialarini baslatsak mi? AA kesin Canaydin'in listesinde mi, ne zamandir burdan baska yerde haber bakamadim... :oops:
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Kerem Tezic wrote:Evvveeettt adaylar ve renkleri belli oldu.

adaylar ve renkleri

Alp Yalman YESiL
Yigit Sardan MAVi
Semih Haznedaroglu SARI
Yilmaz Tokoz TURUNCU
Ozhan Canaydin KIRMIZI
Turgay Kiran GRI

Haznedaroglu, Aysal'i kafalayamamasina ragmen yine de aday yani ha? Kimler kimlerin lehine cekilecek iddialarini baslatsak mi? AA kesin Canaydin'in listesinde mi, ne zamandir burdan baska yerde haber bakamadim... :oops:
Yilmaz Tokoz "Haznedarloglu aday olursa ondan yana cekilirim" demisti.

Alp Yalman bu sefer cekilmez sanirim.

Turgay Kiran da cekilmez diyecegim ama bu adamin ne yapacagi belli olmuyor, yenilikcilerin adayi malum. :)

Abdurrahim Albayrak Canaydin'in listesine girmis. Ozhan "evil" Canaydin birini daha agina dusurmeyi basardi.
Kerem Tezic wrote:
Yucel F Genc wrote:...Anladigim kadariyla herkes Abdurrahim Albayragi listelerine katmaya calisiyor. Bence onu alan baskanligi da alir.
Albayrak Canaydin'in listesinden girecekmis.
Canaydin dun Alp Yalman'la da yemek yemis

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=7080
Post Reply